FIREFIGHTER COMBAT CHALLENGE PABIANICE 2018

12 maja 2018 roku w Pabianicach na terenie centrum handlowego Echo zostały rozegrane międzynarodowe zawody Firefighter Combat Challenge,  które zapoczątkowały sezon w Polsce.  Udział w zawodach wzięło około 120 zawodników z Ukrainy, Czech i Polski. Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej z Chełma reprezentował asp. Rafał Bereza, który był w gronie zawodników mierzących w zwycięstwo w tych zawodach. Około godziny 17 – stej było już wszystko jasne, zwycięzcą zawodów w kategorii OPEN został dwukrotny mistrz Europy asp. Rafał Bereza, który pomimo 2 karnych sekund nie dał szans rywalom.  W kategorii TANDEM Rafał wraz z kolegą z Czech Janem Pipisiem zajął drugie miejsce, a w SZTAFECIE z kolegami z Czech wywalczył srebro.  Zawody w Pabianicach były sprawdzianem naszego strażaka, który przygotowuje się do Mistrzostw Europy w TFA, które będą odbędą się  9 czerwca br. w niemieckim Mönchengladbach. Rafał wystartuje w mistrzostwach z orłem na piersi jako oficjalny reprezentant Polski.

{gallery}wydarzenia/fcc_pabianice_2018{/gallery}

tekst: mł. bryg. Wojciech Chudoba – KM PSP Chełm, zdjęcia: redakcja „To oni ratują nam życie”.