UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Ćwiczenia zgrywające z Powiatowym i Miejskim Zespołem Zarządzania Kryzysowego na obiektach Cementowni CHEŁM

W dniu 13 czerwca 2014 r. odbyły się na terenie zakładu Cementowni "CHEŁM" ćwiczenia zgrywające z Powiatowym i Miejskim Zespołem Zarządzania Kryzysowego, które obejmowały IV epizody zdarzeń:

Epizod I

W dniu 13 czerwca 2014 r. w pomieszczeniu laboratorium, w konsekwencji uszkodzenia opakowania z kwasem fluorowodorowym dochodzi do uwolnienia ok. 30 litrów kwasu, zagrożeni są trzej pracownicy laboratorium przebywający w pomieszczeniu, jeden z nich doznał poparzeń. Podczas przenoszenia pojemników z substancjami chemicznymi (dostawa odczynników do magazynku laboratorium) następuje uwolnienie kwasu fluorowodorowego.

Epizod II

W dniu 13 czerwca 2014 r. pracownik Cementowni zauważa zderzenie samochodu osobowego z lokomotywą na przejeździe kolejowym na terenie zakładu. Spod maski samochodu zaczyna wydobywać się dym. W pojeździe osobowym znajdują się 2 poszkodowane osoby.

Epizod III

W dniu 13 czerwca 2014 r. w wyniku prac spawalniczych dochodzi do zapalenia się czyściwa nasiąkniętego olejem opałowym w budynku ze zbiornikiem oleju opałowego, 1 osoba – sprawca - jest poszkodowany – doznał rozległych poparzeń. Trwa pożar oleju opałowego i nagromadzonych materiałów palnych.

Epizod IV

W dniu 13 czerwca 2014 r. podczas prac konserwacyjno-naprawczych w okolicach taśmociągu podającego klinkier do magazynu na wysokości około 35 metrów dochodzi do upadku dwóch pracowników na pomost. Brak danych o stanie poszkodowanych.

W ĆWICZENIACH UCZESTNICZYŁY:

- Jednostki Ratowniczo - Gaśnicze Nr 1 i 2 z KM PSP w Chełmie,
- Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 2 z KM PSP w Lublinie o specjalniości wysokościowej,
- Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie,
- Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie,
- Komenda Miejska Policji w Chełmie,
- OSP Ruda Huta z KSRG,
- OSP Kamień z KSRG,
- OSP Staw z KSRG,
oraz przedstawiciele jednostek samorządów gminnych i pozostałych jednostek OSP KSRG z terenu powiatu.

W dniu ćwiczeń odbył się także piknik BHP, którego uczestnicy obserwowali działania jednostek uczestniczących w ćwiczeniach. Manewry obserwowali również zaproszeni zagraniczni goście z Ukrainy, przedstawiciele Straży Pożarnej i samorządów z Łucka i Nowowołyńska.