UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Ćwiczenia zgrywające jednostek KM PSP Chełm oraz 14 jednostek OSP w KSRG na obiektach leśnictwo Sawin

W dniu 16 września 2014 r. odbyły się na obszarze leśnym leśnictwa Sawin ćwiczenia zgrywające jednostek Komendy Miejskiej PSP Chełm oraz 14 jednostek OSP w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym, które objęły następujące założenia:

Założenie do ćwiczeń

W wyniku zaprószenia ognia przez nieustalona osobę dochodzi do zapalenia ścierniska na polu wewnątrz kompleksu leśnego. Pożar rozprzestrzenia się na cały obszar ścierniska, a następnie przenosi się w kierunku północno-wschodnim na drzewostan zwartego kompleksu leśnego. Zagrożony kompleks leśny Leśnictwa Sawin, w tym Rezerwat Przyrody „Bachus”. W wyniku podjętych działań gaśniczych przez pracowników Straży Leśnej jeden z pracowników doznaje obrażeń wskutek gaszenia pożaru.

Zadania dla ćwiczących

Udzielenie pomocy poszkodowanemu. Zorganizować akcję ratowniczo-gaśniczą, używają dostępne siły i środki I, II i III rzutu, prowadzić działania gaśnicze w natarciu i obronie, utorować drogi dla pojazdów pożarniczych przez teren leśny poprzez wykonanie przecinek, zorganizować zaopatrzenie wodne w sposób zapewniający ciągłość działań gaśniczych, od punktów czerpania wody (Rów Pomiary, Zbiornik Retencyjny „Niwa”) stosując metody przepompowywania i dowożenia. 

W ĆWICZENIACH UCZESTNICZYŁY:

- Jednostki Ratowniczo - Gaśnicze Nr 1 i 2 z KM PSP w Chełmie,
- Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie,
- Straż Leśna 
- Komenda Miejska Policji w Chełmie,
- OSP Białopole z KSRG,
- OSP Dubienka z KSRG,
- OSP Kamień z KSRG,
- OSP Kanie z KSRG,
- OSP Leśniowice z KSRG,
- OSP Ostrów z KSRG,
- OSP Rejowiec z KSRG,
- OSP Staw z KSRG,
- OSP Wojsławice z KSRG,
- OSP Sawin z KSRG,
- OSP Ruda z KSRG,
- OSP Siedliszcze z KSRG,
- OSP Wierzbica z KSRG.

Manewry obserwowali również przedstawiciele Urzędu Gminy Sawin, Urzędu Miasta Chełm, Starostwa Powiatowego oraz Nadleśnictwa Chełm.

Ćwiczenia zakończyły się podsumowaniem nad zalewem NIWA tradycyjną grochówką.