UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Firefighter Combat Challenge SZCZECIN 2017

W dniach 11-12 sierpnia 2017 roku w szczecinie zostały rozegrane VII Firefighter Combat Challenge SZCZECIN 2017.

W zawodach nasza komendę reprezentowało dwóch strażaków mł. asp. Rafał Bereza i asp. Krzysztof Kamiński.

                Pierwszego dnia zawodów rozegrane zostały starty indywidualne, w których wzięło udział 244 zawodniczek i zawodników. Konkurencja polega na wniesieniu 20 kg pakietu węży na wysokość 3 piętra w pełnym rynsztunku strażaka i aparacie ochrony dróg oddechowych, po umieszczeniu pakietu w specjalnej skrzyni strażak wciąga kolejny pakiet węży za pomocą linki po czym zbiega nie upuszczając żadnego stopnia, gdy znajdzie się na dole kolejne zadanie polega na przesunięciu 70 kg sztaby młotem o wadze 5kg co symuluje wyważenie drzwi. Po tej czynności biegnie slalomem, podejmuje linię gaśniczą by strącić tarcze symulującą pożar, na koniec zostaje ewakuacja poszkodowanego o wadze 80 kg, który znalazł się w niebezpieczeństwie. Nasi zawodnicy zajęli bardzo dobre miejsca - Rafał Bereza zajął 5 miejsce z czasem 1;29, a Krzysztof Kamiński był 48 z czasem 1;49.

                Drugiego dnia zawodów formuła była rozgrywana w startach tandemowych i sztafetowych nasi zawodnicy startowali tylko w tandemach, zajęli następujące miejsca – 1 miejsce Pitbull Team w składzie Rafał Bereza i Daniel Góralczyk, 17 miejsce BossFire B w składzie Krzysztof Kamiński i Mateusz Zieleziecki.

                Zawodnicy z Team Lubelskie chcieli by poinformować ze w ostatni weekend września 21-23  w Łodzi odbędą się Mistrzostwa Europy FCC na które serdecznie zapraszają.

                Wielkie podziękowania kierujemy naszym Komendantom bryg. Zbigniewowi Raźniewskiemu oraz st. kpt. Arturowi Rutkowskiemu za okazana pomoc oraz Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej za udostępnienie obiektów

do treningu.